Civata Çeşitleri ile ilgili toplam 29 adet ürün bulundu.
SANAYİ MALZEMELERİ
SANAYİ MALZEMELERİÖLÇÜM CİHAZLARI

Civata Çeşitleri

Cıvata, farklı alanlarda kullanılan ürünler arasında yer alır. Bu ürünler, farklı çeşitlere ayrılır. Cıvata genel alamda sanayide kullanılır. İki farklı parçanın birleştirilmesinde kullanıla bu ürünleri kullanılması açısından önceden açılmış delikler bulunmalıdır. Bununla birlikte sıkma momenti kullanılarak daha sıkı ve sağlam kullanımlar sağlanır. Teknik olarak bulon olarak bilinen bu ürünlerin birçok farklı çeşidi vardır. Bu ürünler somunlarla birlikte kullanılır. Böylelikle ürünlerin kalitesi de artar. Parçaların birbirine bağlanmasında rahatlıkla kullanılabilecek hale getirilen bu ürünler,  altıköşe başlı, allen alyan, havşa başlı yarıklı gibi ve daha birçok çeşide ayrılır. Bu çeşitler arasından uygun olanlarının tercih edilmesi önemlidir.

Cıvata Nerelerde Kullanılır?

Civatanın kullanım alanları da oldukça zengindir. Bu açıdan makine, sanayi gibi alanlarda yaygın olarak kullanıldığını söylemek mümkündür. Dolayısıyla bu alanlar arasından seçimlerin yapılması oldukça önemli durumlar arasında yer alır. Genellikle makine sanayi ve inşaat alanlarında sıklıkla tercih edildiği bilindiğinden dolayı bu ürünlerin kullanılması oldukça önemlidir.

Somun ile birlikte kullanılan bu ürünler, sağlıklı bir ürün  ve kalite açısından önemli olduğunu söylemek mümkündür. Bağlantı elemanları olarak da tanımlanan bu ürünlerin iki ürünü birleştirme görevi bulunur. Bu görevlerin tamamlanması ile birlikte çeşitli ürünlerin daha sağlam hale getirilmesi mümkündür. Somun parçalarının takılabilir şekilde ayarlanması ile birlikte kullanışlı olduğu söylenebilir. İnşaat sektörü ve makine sektörlerinde sıklıkla tercih edilen bu ürünlerin ağaç ya da metal gibi farklı yapıları birleştirme görevleri bulunur.

Genelde somun ile birlikte kullanılan bu ürünlerin bağlantı elemanı şeklinde tanımlanması da önemli unsurlar arasında yer alır. Böylelikle kullanımı kolaylaşır.

En Uygun Cıvata Fiyatları

En uygun fiyatlara cıvata bulabilmek için araştırmaların yapılması mümkündür. Bu araştırmaların yapılması ile birlikte ürünlerin sağlam bir şekilde kullanılması sağlanır. Makine ve inşaat sektörlerinde sıklıkla tercih edilen bu ürünlerin kullanım alanlarının genişlemesi sebebiyle de önemli bir yere sahip olması önemlidir. En uygun pullu cıvata ya da cıvata modellerinin tercih edilmesi ile birlikte beğenilen ürünlerin oluşturulması sağlanır. Ürünlerin kalitesini artıran bu modeller, oldukça etkili bir imkan sağlar.

Civatalarda Somun Farkları

Civatalar genellikle somun ile kullanılır. Özellikle makine ve inşaat sektörlerinde sıklıkla rastlanılan bu ürünlerin farklı yapıdaki parçaların birleştirilmesi ya da diğer bir tanımla bağlanması konusunda etkili olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte parçaların sağlam şekilde kullanılması konusunda da bu ürünler oldukça önemlidir. Somun parçaları civataların sökülüp tekrar takılması konusunda yardımcı olan ürünler arasında yer alır. Genellikle baş tarafı iri ve altıgen şekilde olan bu ürünlerin sağlamlaşması amacıyla somun ile birlikte kullanılması mümkündür. Ayrıca genellikle rahat bir kullanımın sağlanması konusunda da etkili ürünler arasında yer alır.

Sağlamlığın artırılması, ürünlerin kaliteli hale getirilmesi için somun kullanımı oldukça önemli durumlar arasında yer alır.

MARKALAR
BAŞA DÖN