GY-1 Meyve Sertlik Ölçer Penetrometre

GY-1 Meyve Sertlik Ölçer; 2kg/cm²´ den 15 kg/cm²´ ye kadar meyvenin olgunluğunu kontrol etmek için kullanılan ibreli ölçüm cihazıdır. Elma, armut, şeftali, kayısı, erik, kivi gibi meyvelerin sertliğini ölçmek için kullanılmaktadır.

TEKLİF SEPETİNE EKLE
2 Yıl
STOKTA VAR
26-07-2018

GY-1 MEYVE SERTLİK ÖLÇER PENETROMETRE


GY-1 Meyve Sertlik Ölçer; 2kg/cm²' den 15 kg/cm²' ye kadar meyvenin olgunluğunu kontrol etmek için kullanılan ibreli ölçüm cihazıdır. Elma, armut, şeftali, kayısı, erik, kivi gibi meyvelerin sertliğini ölçmek için kullanılmaktadır.GY-1 Meyve Sertlik Ölçer Cihazı Özellikleri:

- Bu meyve sertlik ölçüm cihazı çift skalalı bir modeldir.
- GY-1 meyve sertliği içerisinden 1 adet ölçüm ucu çıkmaktadır. Ölçüm ucunun çapı 3,5 mm'dir.
- Bu GY-1 meyve sertliği ölçer aletinin boyutları ufak, yanınzda taşınabilirdir.
- Koruyucu plastik kutusunun içinde tarafınıza gelmektedir.
- Beyaz renk arka kadrana sahiptir.
- Ürünün hasat zamanındaki meyve eti sertliği, hasat sonrası dayanma gücünü de belirleyen önemli faktördür. Ayrıca et sertliğinin değişimi olgunlaşma ile yakından ilişkilidir.

gy1_alt

Meyve Eti Sertliği Nedir?

Ürünün hasat zamanındaki meyve eti sertliği, hasat sonrası dayanma gücünü de belirleyen önemli faktördür. Meyve gelişmesinin son döneminde hücrelerin ve hücre arası boşlukların gelişmesi, pektin ve hemiselülozların parçalanarak çeper direncinin azalması nedeniyle et sertliği giderek azalır. Bu azalma, özellikle olgunlaşma başladıktan sonra kararlı ve belirgin ise, et sertliği iyi bir olgunluk ölçütü olur. Örneğin, armutta, elmalarda erken dönemde daha az belirgin ve daha az kararlıdır. Bununla beraber, birçok meyve ve sebzede hasat ölçütü olarak kullanılır.
Hasat için ölçü alınacak sertlik değeri, çevre koşulları ve beslenme ile değişir. Örneğin, sıcak ve kurak koşullarda, bol güneşli yıllarda, bu değer yükselirken; serin ve nemli koşullarda düşer. Genel olarak meyve iriliğini artıran faktörler, anaç, toprak nemi, aşırı azot, et sertliğini azaltır.
Et sertliği yumuşak çekirdekli meyvelerden başka, kivi, şeftali, kayısı ve eriklerde de hasat ölçütü ve dayanıklılık ölçüsü olarak başarı ile kullanılır.

gy1kutu

Teknik Özellikler

Hassasiyet
±0.1
Baskı ayağı çapı
Ø 3.5 mm
İğne uzunluğu
10 mm
Ölçüm aralığı
2-15 kg/cm²
Cihaz boyutu
140 x 60 x 30 mm
Ağırlık
300 gram

Sattığımız Ürünlere Servis Hizmeti Sunuyoruz

Kaliteli Ürünler Satmaya Çalışıyoruz

Ürünleri Sizden Önce Biz Deniyoruz

MARKALAR

BAŞA DÖN

ÖNERİ VE ŞİKAYET