Havan ve Kroze Çeşitleri

Havan; katı maddeleri küçültüp toz haline getirmeye yaradığı gibi, katı bir maddeyi bir sıvı içinde ezerek dağıtmaya, böylece çözünmesini kolaylaştırmaya yarar. Dövülecek maddeye uygun havan kullanmak gerekir. Havanlar kullanıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır.

TEKLİF SEPETİNE EKLE
2 Yıl
STOKTA VAR
25-06-2018

PORSELEN HAVAN VE KROZE ÇEŞİTLERİ

Havan; katı maddeleri küçültüp toz haline getirmeye yaradığı gibi, katı bir maddeyi bir sıvı içinde ezerek dağıtmaya, böylece çözünmesini kolaylaştırmaya yarar. Dövülecek maddeye uygun havan kullanmak gerekir. Havanlar kullanıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır.PORSELEN HAVAN (12.5 mm)

porselen_havan


PORSELEN KROZE (25 ML)

porselen_kroze


PORSELEN KROZE (55 ML)

porselen_kroze

Paket halinde satılmaktadır. Bir pakette 6 adet bulunmaktadır.Krozeler; kurutma, yakma, eritme işlemlerinde kullanılan ısıya ve çeşitli reaktiflere dayanıklı kaplardır. özellikle gravimetrik çalışmalarda kullanılırken çalışılacak olan sıcaklıkta sabit tartıma getirilir ve desikatörde saklanır. aksi takdirde sabit tartıma getirilmiş olan kroze nem adsorplar ve hatalı sonuçlar elde etmenize neden olur..

Cam ve porselen krozeler kullanılacakları sıcaklıkta sabit tartıma getirilmelidirler. eğer krozeleri demir tayini için kullanacaksanız 700 C'de, kurşun tayininde kullanacaksanız 110-120 C'de sabit tartıma getirmeniz gerekir...

Demir tayininde kullanılacak olan porselen kroze 700 C'de etüvde 2-3 saat bekletlir. fırından alınarak desikatöre konur ve oda sıcaklığına kadar soğutulur ve krozenin ilk tartımı yapılıp not edilir. aynı sıcaklıkta işlem tekrarlanır yanlız bu sefer süre daha kısa tutulur (1-2 saat civarı). yine oda sıcaklığına kadar soğutulur ve tartım not edilir. aynı işlemler tekrar edilir. ta ki son iki tartım arasındaki fark 0,0002 oluncaya kadar. böylece son tartım arasında 0,0002 g'lık veya daha az bir fark olan kroze veya madde sabit tartıma gelmiştir.

Krozenin kaç defada sabit tartıma geleceğini tahmin etmek mümkün değildir. bazen 5 defada bazende daha fazla tekrarda sabit tartıma gelir. ancak ilk kızdırma işleminin uzun bir süre yapılması tekrarlama sayısını azaltabilir.

Sattığımız Ürünlere Servis Hizmeti Sunuyoruz

Kaliteli Ürünler Satmaya Çalışıyoruz

Ürünleri Sizden Önce Biz Deniyoruz

MARKALAR

BAŞA DÖN

ÖNERİ VE ŞİKAYET