Buğday Test Bıçağı

Buğday test bıçağı; Buğdayın kalitesini ve içinin çürüyüp çürümediğini görmenizi sağlayan paslanmaz çelikten imal kaliteli bir test bıçağıdır.

TEKLİF SEPETİNE EKLE
2 Yıl
STOKTA VAR
25-06-2018

BUĞDAY TEST BIÇAĞI

Buğday test bıçağı; Buğdayın kalitesini ve içinin çürüyüp çürümediğini görmenizi sağlayan paslanmaz çelikten imal kaliteli bir test bıçağıdır.


BUĞDAY TEST BIÇAĞININ ÖZELLİKLERİ:

- Eşit boyda buğdaylar seçilir ve bıçağın içerisindeki deliklere yerleştirilir.
- Kapak kapatılır ve bıçağı sert ve hızlı bir şekilde kapatılır.
- Ardından kapak kaldırılır ve kesilen numunenin kalite kontrolü yapılır.
- Daha sonra bıçağın içi temizlenir ve birdaha ki kesim işlemi için hazır hale getirilir.


Nasıl Kullanılır?

Buğday tanelerinin camsı (sert) veya unsu (yumuşak) olup olmadığının tespitinde kullanılır. Grobecker kesme aletinde buğdayların yerleştiği 50 adet oyuk bulunan bir alt levha, bunun üzerinde bir bıçak ve bıçağın üzerinde de delikli bir levha bulunmaktadır.
Sertliğin tespiti için iki levha arasında bulunan bıçak ağzı taneleri kesecek pozisyonda dışarı çıkartılır. Delik üst levha üzerine buğday koyulur ve tüm deliklerin dolması için hafifçe sallanır ve aletin özel tahtası üstten basılır. Sonra buğdayların orta yerinden enine aletin bıçağı ile tek darbe hareketiyle taneler kesilir ve bıçağın üstünde kalan kısım dökülerek alt tablada oyuklarda kalan enine kesilmiş yarım tanelerin kesit yüzeyleri tek tek incelenir.

Sattığımız Ürünlere Servis Hizmeti Sunuyoruz

Kaliteli Ürünler Satmaya Çalışıyoruz

Ürünleri Sizden Önce Biz Deniyoruz

MARKALAR

BAŞA DÖN

ÖNERİ VE ŞİKAYET